Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czasami za kierowcą centralny nie rygluje drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czasami za kierowcą centralny nie rygluje drzwi

    różnie... zawsze tankuj e na tych samych stacjach a czasami jest prawie jak nowy a czasem syf :x i dlatego wolę wymieniać częściej

  • #2
    Czasami za kierowcą centralny nie rygluje drzwi

    Witam. Już kiedyś pisałem podobny temat, ale muszę napisac nowy, ponieważ edycja tematu nie pozwala wyrzucić go na pierwsze miejsce listy tematów. Zauważyłem kiedyś, że czasami drzwi za kierowcą się nie rygluja, szczególnie po deszczu - rozmontowałem tapicerke i zabezpieczyłem folią kostke elektryczna - leciała na nią woda. Teraz po deszczu jest juz OK, ale nadal czasami cos mu odwala - chyba modułowi komfortu. Jednak dzisiaj zauważyłem , że gdy przekręce kluczyk w stacyjce, do momentu zapalenia sie lampek i wcisne w pilocie "zamykanie drzwi", to za każdym razem zamyka wszystkie, oprócz tylnych za kierowcą. Gdy kluczyk przekrece z powrotem w lewo (czyli do momentu ich wyciągnięcia ze stacyjki, ale nadal są w stacyjce) nadal sie nie zamykaja, ale gdy już je wyciagne ze stacyjki, to jest OK - tzn. zamykają się, chyba ze tak jak pisałem, znowu oś odwali. W każdym razie sumując: nigdy nie zamyka drzwi, gdy kluczyk jest przekrecony w stacyjce - po wyciągnięciu OK (chociaz nie zawsze )

    Komentarz


    • #3
      ja tak mialem, okazalo sie powstaly zimne luty na PLC gdzie wmontowne jest gniazdo zamka, wymontowalem rozebralem polutowalem a wlasciwie przelutowalem
      i bylo po problemie, na fotce masz zaznaczone gdzie byly najbardziej luzne a sama fotka przedstawia fragment "elektroniki" zamka
      Załączone pliki
      pablo_doctor

      Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

      CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

      http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

      Komentarz


      • #4
        pablo_doctor, powiedz, czy duzy problem jest aby wymontowac to cudo z drzwi??? I powiadasz, ze miales identyczny przypadek tzm. kluczyk w stacyjce - nie dziala rygiel, kluczyk wyjety ze stacyjki - rygiel dziala ???

        Komentarz


        • #5
          dokladnie to bylo tak
          dawno dawno temu, bedzie juz ze dwa roki. Wsiadlem do auta i chciamem sie zamnknac od srodka, ku mojemu zdziwieniu wszystkie zamki sie zamknely a jeden odbil i sie ni zamknol.
          Za jakis czas ten problem sie nasili i juz nie bylo zadnych zasad za wyjatkiem jednej, ze z kluczyka /centyralnym/ zawsze sie zamykal.

          co do zdemntowania to trzeba zdjac tapicerke zdemontowac ciegno iraz wypiac linke. Odkrecic zamek potem wyciagnac maly dupelek gumowy z nad zamkiem i wykrecic wkreta na tyle zeby b ylo mozna wylac ta mala czesc przy klamce tam bedzie mocowanie malej linki laczacej zamek z klamka.
          i juz.


          aaa obczaj tu Forum - Octavia Club Polska juz ni pamietam oczym pisalem ale sa foty.
          pablo_doctor

          Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

          CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

          http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

          Komentarz


          • #6
            pablo_doctor, ale rozumiem, że ten cały zamek - jego plastikową czarna obudowę trzeba rozebrać, aby dostać sie do tej płytki elektronicznej???

            Komentarz


            • #7
              u mnie w tylnych drzwiach woda zalała płytkę ze scalakami przy silniczku od szyby(ta część w którą się wpina wtyczkę od silniczka szyby)nie zawsze działał centralny a w końcu też szyba przestawała pracować.przy okazji zardzewiała jedna "nóżka"w gnieździe wtyczki i się urwała.wysuszyłem i naprawiłem co się dało ale centralny nie zamyka już drzwi tylko otwiera.jestem w trakcie zakupu nowejgo silniczka i instalacji z drzwi.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez chevidan
                u mnie w tylnych drzwiach woda zalała płytkę ze scalakami przy silniczku od szyby.....
                U mnie to samo, tylko że lewy przód. Centralny zamek zaczął wariować a teraz nie działa otwieranie drzwi pilotem.Drzwi mogę otworzyć tylko kluczykiem, na "dotyk" otwierają się wszystkie oprócz drzwi kierowcy, żeby je otworzyć lub zamknąć muszę przekręcić kluczyk do końca. Rozkręciłem drzwi i wyciągnąłem moduł komfortu wysuszyłem suszarką, ale kilka nóżek przy scalakach jest zaśniedziałych i chyba nic z tego nie będzie, bo dalej nie działa .A i jeszcze lewe lusterko przestało działać.
                Podepnę pod vaga i zobaczę co pokaże no i jeszcze zamek został do sprawdzenia. Patrzyłem na allegro za modułem komfortu ale nie widziałem takiego samego jak mam.

                Podłączyłem do Vaga i to otrzymałem:

                35 No response from Controller
                46 VAG-COM Version: Release 409.1-S

                Control Module Part Number: 1J0 959 799 AH
                Component and/or Version: 5N Zentral-SG Komf. 0001
                Software Coding: 04097
                Work Shop Code: WSC 31480
                Additional Info: 1U4959801B 5N Tõrsteuerger. FS0002r
                Additional Info: 1U4959802B 5N Tõrsteuerger. BF0002r
                Additional Info: 1U0959811B 5N Tõrsteuerger. HL0002r
                Additional Info: 1U0959812B 5N Tõrsteuerger. HR0002r
                7 Faults Found:
                01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387)
                49-10 - No Communications - Intermittent
                01331 - Shareware Version. To Decode all DTCs
                49-10 - Please Register/Activate - Intermittent
                01031 - Shareware Version. To Decode all DTCs
                29-10 - Please Register/Activate - Intermittent
                00915 - Window Regulator Switch: Rear Right: Driver (E55)
                29-10 - Short to Ground - Intermittent
                01035 - Shareware Version. To Decode all DTCs
                35-10 - Please Register/Activate - Intermittent
                00936 - Shareware Version. To Decode all DTCs
                27-10 - Please Register/Activate - Intermittent
                00934 - Electric Window Motor: Rear Left (V26)
                62-00 - No or Incorrect Adjustment

                Może to ktoś przetłumaczyć?

                Komentarz


                • #9
                  ja kupiłem cały silniczek razem z instalacją która jest w drzwiach.razem z instalacją ponieważ auto było walone w te drzwi i one były wymienione ale instalacja jest podniszczona i poizolowana na sztukę.z tego powodu też przeciekła woda do modułu-popękane zatrzaski tam gdzie jest uszczelka.
                  za całość dałem 2-je stówki i będę miał spokój.

                  Komentarz


                  • #10
                    Wrzuciłem w wyszukiwarkę oznaczenie mojego modułu komfortu 1J0 959 799 AH i na zdjęciach widzę, że wygląda on całkiem inaczej niż to co mam w drzwiach.
                    Czyżby to w drzwiach to nie był moduł komfortu? To gdzie on jest, w nogach pod kierownicą? Tam jeszcze nie sprawdzałem.

                    Komentarz


                    • #11
                      Tak jak poradził pablo_doctor, rozebrałem, ten silniczek, wyjąłem układ scalony, przelutowałem wszystko - chociaz były przejścia-, zamontowałem do drzwi i działa. zamek się zamyka. . Sumując- dla pablo_doctor, należy się piwko.

                      Komentarz


                      • #12
                        Ciesze sie ze moglem pomc - piwko jak najbardziej

                        [ Dodano: Czw 21 Sie, 08 14:23 ]
                        jareks mod. konfortu masz w dole za zegarami , mozna sie dostac od dolu, od nog kierowcy.
                        pablo_doctor

                        Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

                        CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

                        http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez pablo_doctor
                          jareks mod. konfortu masz w dole za zegarami , mozna sie dostac od dolu, od nog kierowcy.
                          Dzięki będę szukać.

                          Rozszyfrowałem błędy:
                          01332 - Sterownik drzwi pasażera-J387
                          01331 - Sterownik drzwi kierowcy-J386
                          00915 - Window Regulator Switch: Rear Right: Driver (E55)
                          01035 - Silnik szyby drzwi tylne prawe - V27
                          00936 - Włącznik silnika szyby drzwi pasażera - E107
                          00934 - Silnik szyby drzwi tylne lewe - V26

                          Został jeden
                          01031
                          Nazbierało się tego.

                          No i dostałem się do modułu komfortu. Suchutki i czyściutki.
                          Wygląda na to , że szyba pasażera wariuje przez ten moduł w drzwiach.
                          Do sprawdzenia został jeszcze zamek, ale nie miałem odpowiedniego klucza, żeby go odkręcić. Jaki to rozmiar, bo tutaj
                          Link
                          nie znalazłem?

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X